یکی از مکان‌های تفریحی رشت که بازدید از آن می‌تواند خاطرات خوبی برایمان بسازد پارک ملت رشت است. این پارک که پس از باغ محتشم قدیمی‌ترین پارک این شهر است در گذشته به نام سیاه باغ مشهور بوده و پس از بازسازی‌های صورت گرفته در سال ۱۳۷۸، با نام پارک ملت بازگشایی گردید.

پارک ملت رشت با مساحتی نزدیک به ۱۲۰ هزار متر در بلوار شهید انصاری رشت واقع گردیده است. این باغ با توجه به قدمت قدیمی خود پوشیده از درختان تنومند و قدیمی است و فضایی بی‌نظیر را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. یکی از ویژگی‌های برجسته این پارک امکانات متنوعی است که برای گردشگران فراهم شده است. امکانات و دیدنی‌های این پارک شامل موارد زیر می‌شود:

آبنمای پارک ملت رشتکمپینگ

یکی از امکانات خوبی که در این پارک فراهم شده ایجاد ۱۰۰ جایگاه برای نصب چادر و کمپینگ است، اگر اهل ماجراجویی هستید و دوست دارید سفرهای خود را با چاشنی هیجان همراه کنید می‌توانید در این پارک زیبا کمپ کنید. به گفته شهردار رشت این پارک امکان اسکان ۱۲۰۰ خانوار را داراست.

بزرگ‌ترین آب‌نمای موزیکال ایران

در سال ۱۳۹۵ با سودای ایجاد بزرگترین آب‌نمای کشور این پروزه آغاز شد. آبنمای پارک ملت رشت که با ۵۰۰۰ متر مساحت دومین آبنمای بزرگ خاورمیانه به حساب می‌آید؛ در سال ۹۶ به بهره‌برداری رسید. دیدن این آبنما با وجود فواره‌های بزرگ و کوچک رقصان همراه با موسیقی، به خصوص در شب، می‌تواند تجربه‌ای لذت‌بخش را به شما هدیه نماید.

خانه روستایی

وجود خانه‌ای روستایی که این روزها تبدیل به مرکز اطلاع‌رسانی گردشگری شده و گاهی نیز در آن رویدادها و جشن‌هایی برپا می‌شود حس‌وحال گیلان را برایتان یادآوری خواهد کرد.

سایر امکانات

علاوه بر موارد ذکر شده، پارک ملت رشت، جذابیت‌های دیگری نیز دارد که می‌توان از آن جمله به مجتمع آکواریومی، سینما ۶ بعدی، زمین‌های ورزشی و نخستین ساعت آفتابی قطبی ایران اشاره نمود.

اگر قصد گیلان‌گردی دارید می‌توانید برای یافتن بهترین اقامتگاه‌ها و دریافت اطلاعات بیشتر با آژانس گردشگری هفت سپهر به عنوان مجری رزرواسیون هتل، ویلا و اقامتگاه‌های گیلان از طریق شماره تماس ۰۲۱۸۸۶۸۵۸۵۲ در ارتباط باشید.