Paste your Google Webmaster Tools verification code here
ایران تور گیتایران تور گیت
فراموشی رمز عبور ؟

یونان

  • download-1
  • کشور:یونان
  • مساخت : ۱۳۱٬۹۹۰کیلومتر مربع
  • 11°C, Wind

اطلاعات عمومی درباره یونان

تیم تخصصی ایران تورگیت میکوشد تا با اطلاعات جامع و کافی بهترین و زیباترین کشورهای جهان را به شما معرفی کند . یونان (به یونانی: Ελλάδα) (Hellas) کشوری در جنوب شرقیاروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور از شمال باآلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان نزدیک است. «یونان» نام فارسی این کشور است و این نام از ایونیا منطقه یونانی‌نشین آسیای صغیر گرفته شده‌است.

یونان در محل پیوند سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است و میراث‌دار یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار سده سلطهٔ ترکان عثمانی است.

این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب ، بازی های المپیک، علوم سیاسی،نمایشنامه نویسی (شامل هر دو نوع کمدی و تراژدی  ) قابل توجه است.

یونان دارای تاریخی ویژه و پرحادثه و دارنده میراث فرهنگی است که به طور قابل توجهی دارای نفوذ درآفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه است و ساختاری بنیادی برای فرهنگ اروپاو آنچه امروز به عنوان غرب خوانده می‌شود، به حساب می‌آید.

امروز یونان کشوری توسعه‌یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (از ۱۹۸۱ میلادی)، عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا (از ۲۰۰۱ میلادی)،ناتو (از ۱۹۵۱ میلادی)، منطقه همکاری و بهره برداری اقتصادی  یا OECD (از ۱۹۶۰ میلادی)،آؤانس فضایی اروپا یا ESA (از ۲۰۰۱۱ میلادی) است.

آتن  پایتخت و سالونیک ،پاتراس  وهراکلیون از شهرهای بزرگ آن به شمار می‌روند.

   

یونان به واسطه زیباییهای طبیعی اش و تاریخ سحر انگیزش شناخته می شود.سایتهای باستان شناسی،جزیره های بی شمار، سواحل ماسه ای و آب وهوای مطبوع مدیترانه ای ، یونان را به یکی از مقاصد اصلی توریستها در اروپا تبدیل کرده است.

علاوه بر آتن، پایتخت یونان،در خاک اصلی یونان دیدنیهای برتر دیگری هم وجود دارند مانند مقر باستانی دلفی و صومعه متئورا. اما در عین حال بیشتر مردم به یونان  می آیند تا سفری دریایی به جزایر آن داشته باشند.سانتورینی،میکونوس،رودِس، کورفو و کِرِت محبوب ترین این جزایر هستند.

1-آکروپولیس ( واقع در آتن) Acropolis, Athens

آتن-آکروپلیس

آکروپولیس را سمبل آتن ویونان و در واقع تمدن غربی ،می شناسند. آکروپولیس، تپه ای صخره ای است که در قلب آتن بالا رفته است و سه معبد با شکوه همچون تاجی بر سر آن قرار گرفته اند. این معابد از قرن پنجم پیش از میلاد مسیح(ع) باقی مانده اند.شناخته شده ترین و متمایزترین آنها، معبد پارتنون(Parthenon) است. درواقع این معبد از 58 ستون نگهدارنده یک سقف ساخته شده و به وسیله آذین های بالای درب و کتیبه ها و کنده کاریها، تزیین و پر نقش ونگار شده بود. تپهArchaeological Promenade دو ونیم کیلومتر از معبد پارتنون فاصله دارد و این راه را بایستی پیاده پیمود. آکروپولیس در دامنه آن قرار دارد و به واسطه آن به جاذبه های اصلی و باستانی دیگر این شهر مرتبط می شود.این مکانها عبارتند از آگورا(Agora)باستانی ، میدان اجتماعات رومی (Roman Forum) کرا مِیکوس(Kerameikos) و معبد الیمپوس زئوس(Temple of Olympian Zeus)

2- موزه آکروپولیس ( واقع در آتن): Acropolis Museum, Athens

موزه آکروپلیس

این موزه در سال 2009 افتتاح شد و در حال حاضر یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری آتن می باشد.این موزه توسط مهندس سوییسی Bernard Tschumi طراحی وساخته شده است. ساختمان موزه، سازه ای فوق مدرن وساخته شده از شیشه و فولاد می باشد که فضا و حال و هوای نمایشگاهی آن سبک وراحت و روح نواز است . موزه آکروپولیس اختصاصا برای این ساخته شده تا یافته های باستانی از آکروپولیس را به نمایش بگذارد .سر آمد وسایل دیدنی اینجا عبارتند از:مجسمه موسکوفوروس(Moschophoros) ( مجسمه مرد جوانی که گوساله ای را بر روی شانه خود حمل می کند) کاریاتیدس the Caryatids ( تندیسهایی از زنانی که سقف معبد باستانی Erechtheion را بر سر خود حمل می کنند). و مجسمه های مرمرین و بحث انگیز معبد پارتنون Parthenon marbles (بحث انگیز به خاطر دعوای حقوقی بین موزه بریتانیا و موزه آتن بر سر نگهداری آنها) از تراس کافه-رستوران موزه نیز می توانید نمای زیبایی از خود آکروپولیس را ببینید.

3- جزیره سانتورینی : Santorini

جزیره سانتورونی

در میان جزایر یونان،سانتورینی زیباترین و دیدنی ترین آنهاست.این جزیره به خاطر دو شهر معروفش به نام فیرا و اویا (Fira and Oia) شناخته می شود. این دو شهر بر روی صخره ها واقع شده اند و در ساحل غربی قرار گرفته اند.از فراز آنها می توان دریای عمیق و آبی را دید که در خشکیهایی شبیه دهانه آتشفشان قرار دارند. در این شهر ها ، ساختمانهایی به شکل مکعب و از جنس دوغاب (گچ آب)جزایر Cycladic ساخته شده اند ، در حال حاضر بیشتر آنها به هتلهای کوچک و جمع جور(boutique hotel) تغییر کاربری داده اند که در آنها استخرهایی هستند که به سمت دریا باز می شوند .هر دو شهر فیرا و اویا ، مقصدهایی رومانتیک به حساب می آیند و برای مراسم عروسی وماه عسل، محبوب همگان می باشند. کارهایی که می شود در این مکانها انجام داد شنا کردن و نیز آفتاب گرفتن بر روی شنهای سیاه و آتش فشانی سواحل شرقی و غربی و دیدن سایت باستانی آکروتیری(Akrotiri)می باشد.این سایت باستانی، یکی از مکانهای زندگی تمدن مینوآن(Minoan) است که حدود 3600 سال پیش زیر مواد مذاب آتشفشانی دفن شد. این جزیره فرودگاه دارد و به طور مرتب قایقهای فِری (ferries ) و قایقهای کاتامران(catamaran) بین اینجا و پیرائوس (Piraeus) در بندر آتن در رفت و آمد ند.

4- جزیره میکونوس (Mykonos)

جزیره میکونوس

مسحور کننده ترین جزیره در یونان ، جزیره میکونوس است. مرکز فعالیتهای شبانه در شهر میکونوس، هتل بوتیکهای شیک ، رستورانهایی با غذاهای دریایی عالی و اجرای موسیقی زنده از جمله جاذبه های دیدنی این شهر هستند. از دیگر جاذبه های دیدنی این شهر ،کلیسای پاراپورتیانی Paraportiani (این کلیسا در شهر میکونوس واقع شده و با گچاب سفید شده است) و تعداد بیشماری سواحل شن وماسه ای در جنوب هستند( سرویسهای تاکسی واتوبوس از شهر میکونوس تا این سواحل رفت و آمد می کنند).مخصوصا این جزیره به خاطر جشنهای بین المللیش محبوب همگان می باشد. این جزیره فرودگاه دارد و به طور مرتب قایقهای فِری (ferries ) و قایقهای کاتامران(catamaran) بین اینجا و پیرائوس (Piraeus) و رافینا (Rafina) در بندر آتن در رفت و آمد ند.

5 – محل اجتماعات دِلفی (Delphi ):

محل اجتماعات دلفی

شهر دلفی در خاک اصلی یونان واقع شده است، محل اجتماعات دلفی به عنوان یک سایت تاریخی در میراث یونسکو به ثبت رسیده است . این سایت در سراشیبی پایین کوه پارناسوس(Mount Parnassus) واقع شده و بر فراز یک مسیل ، نمای دیدنی ای را پدید آورده است.برای مردم یونان باستان، اینجا مکانی مقدس بوده است.کسانی که به اینجا می آمدند زائرانی بودند که برای عبادت آپولو به اینجا مسافرت می کردند ( خدای روشنایی، پیشگویی ،موسیقی و شفا بخشی) تا از چنگ اسطوره ای او راهنمایی بگیرند.این مکان از ویرانه های باقی مانده از معبدهای بیشمار،یک آمفی تئاتر و یک استودیوم ساخته شده است که قدمت آنها از قرن هشتم پیش از میلاد تا قرن دوم پس از میلاد است.در نزدیکی اینجا، موزه باستان شناسی دلفی قرار دارد که مجموعه ای تحسین برانگیز از یافته های باستانی از این سایت تاریخیست.دلفی در 180 کیلومتری شمال غربی آتن قرار دارد.

6- صومعه های مِته اورا(Meteora Monasteries

صومعه های مته اورا

یکی از غیر عادی ترین چیزهایی که می توانید در یونان ببینید تسالی پِلِین (Plain) است . در این مکان بیرون زدگیهای صخره ای شگفت انگیز وعجیب وغریب دیده می شود که طی قرون طولانی توسط صومعه نشینان قدیمی بر سر این صخره ها ساخته شده اند. در فهرست میراٍث جهانی یونسکو، 6 سایت تاریخی از این صومعه ها به روی عموم باز هستند.برای رسیدن به هر صومعه، شما بایستی چندین پله سنگی را بالا بروید که در دل صخره تراشیده شده اند.در داخل صومعه ها،شمعهای روشن،تماثیل مذهبی،نقاشی دیواری به سبک بیزانس و عود و سایرخوشبوکننده های هوا را خواهید دید.ساعات بازدید متغیر است،و برای این که بتوانید هر 6 صومعه را کامل ببینید بایستی یک روز کامل را در آن منطقه بگذرانید.نزدیکترین شهر به اینجا کالامبا کا (Kalambaka) می باشد.

7- شهر رودِس (Rhodes Town )

شهر رودس

شهر رودس بر ساحل دریای مرمره و نزدیک به ترکیه قرار دارد.رودس بزرگترین جزیره از مجموعه جزایردوده کانز(Dodecanese islands) است . مرکز این جزایر، شهر رودس است که در فهرست یونسکو ثبت شده ا و یکی از بهترین مقاصد توریستی یونان است که بازدید کنندگان بسیاری دارد.شهر رودس را دژها و استحکامات شگفت انگیزی در بر گرفته اند از جمله برجهای و دروازه های محکم که شوالیه های سنت جونز آنها را در قرن 14 میلادی ، پس از تسخیر جزیره، ساختند. در شهر قدیمی، خیابانها سنگفرش هستند و خودروها در آن رفت وآمد ندارند .پیاده روی در آنها هم لذت بخش است.جاذبه های نزدیک وکناری آن ، دامنه تپه زیبا وساحلی شهر لیندوس (Lindos) و دریایی مرمره نزدیک ترکیه می باشد که می توان با سوار شدن بر قایقهای تفریحی به سفری کوتاه رفت و این جاذبه ها را تماشا کرد.شهر رودس فرودگاه دارد و همین طور قایقهای فری بین اینجا وبندر دیگر آتن یعنی بندر پیرائوس در رفت و آمدند.

8- شهر کورفو (Corfu Town)

شهر کورفو

در دریای ایونیا (بخشی از مدیترانه - میان یونان، ایتالیا و جزیره ی سیسیل) ، در ساحل غربی خاک اصلی یونان ، جزیره کورفو واقع شده است که یکی از پربازدیدترین مقصدهای گردشگران در یونان می باشد.مرکز این جزیره یعنی شهر کورفو ( Corfu Town) در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است واین را مدیون معماری زیبا وظریف ایتالیایی آن است. این منطقه به مدت چندین قرن تحت اداره و حاکمیت دولت ونیز(در ایتالیا) بود.با قدم زدن در پیاده روهای رومانتیک و زیبای آن به 2 قلعه می رسید که از قرن 16 میلادی باقی مانده اند و نیز گذر لیستون (Liston) که در دو طرف آن کافه هایی با طرحهای کلاسیک وقدیمی واقع شده اند.کورفو به خاطر قایقهای توریستی خود همیشه در سر لیست چارترها بوده است. این قایقها در دریای ایونیا رفت و آمد می کنند و گردشگران را به تورهای ساراندا وبوت رینت( Saranda and Butrint ) نزدیک به مرز آلبانی می برند. در کورفو یک فرودگاه است و قایقهایی بین اینجا و اگومنیتسا و پاتراس ( Igoumenitsa and Patras ) در خاک اصلی یونان رفت و آمد دارند.همچنین در تابستان ، قایقهایی که از آکونا و ونیز ( Ancona and Venice) می آیند ، در اینجا توقف می کنند.

9- ساماریا جورج (Samaria Gorge)

ساماریا جرج

برای آنها که عاشق گشت وگذار در فضاهای بیرونی هستند،ساماریا جورج مکانی عالیست که در جزیره کرت(Crete) واقع شده است.ساماریا جورج 16 کیلومتر طول و در باریکترین مکان خود فقط 4 متر پهنا دارد.این پارک از دهکده Omalos (1250 متر) که در کوهستان سفید (White Mountains) واقع شده تا به سمت پایین و Agia Roumeli دریای لیبی کشیده شده است. بسته به قدرت وتوانایی بدنی شما، بین 5 تا 7 ساعت طول می کشد تا این مسیر را بپیمایید . قسمتهایی از مسیر شیب دار وسنگلاخ است، بنابراین باید کفش کوهنوردی خوب به پا کرده و آب فراوانی را به همراه خود ببرید. ساماریا جورج در پارک ملی ساماریا(Samaria National Park) قرار دارد و در فهرست یونسکو ثبت شده است.در طول تابستان تورهای برنامه ریزی شده از چین وریتمونو(Rethymnon. شهری در یونان) به اینجا می آیند.

10-نافپولیو (Nafplio):

نافپولیو

اغلب نافپولیو را زیباترین شهر یونان می نامند.این شهر یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای ساکنین مرفه آتن می باشد.شهر نافپولیو در شبه جزیره ای کوچک در ساحل شرقی Peloponnese ساخته شده است. پیش از آن که آتن درسال 1834 میلادی به عنوان پایتخت یونان انتخاب شود، نافپولیو به عنوان پایتخت یونان مدرن در سال 1828 انتخاب شد.در این شهر قدیمی خودروها رفت و آمد ندارند و در آن خانه های اعیانی و مجلل به سبک نئو کلاسیک و کلیساهای باشکوه واقع هستند. با ایستادن بر روی دژ پالامیدی (Palamidi Fortress) که در قرن 18 میلادی ساخته شده است ، می توان نمایی کامل از شهر را داشت. جاذبه های گردشگری نزدیک به این شهر عبارتند از :تیرینس(Tiryns) تئاتر اپیدوروس ( Epidaurus Theater) و کورینت باستانی (Ancient Corinth).

11- زاگوروهوریا و خرابه های باستانی کاسوپ و نیکوپولیس (Zagorohoria & the Ancient Ruins of Kassope and Nikopolis):

زاگوروهوریا

در کوهستان پیندوس (Pindus Mountains) در اپیروس (Epirus) واقع در شمال غرب یونان، نزدیک به ایواو نینا (Ioannina)، منطقه دورافتاده ای به نام زاگوری (Zagori ) قرار دارد که به واسطه مناظر وسیع، زیبا و دلفریب خود شناخته می شود و در آن راههای کوهستانی با یکدیگر تقاطعهای متعددی را ساخته اند.در آنجا شما زاگوروهوریا( Zagorohoria) راخواهید یافت. مجموع 46 دهکده سنگی قدیمی که شناخته شده ترین آنها دهکده های پاپینگو (Papingo) و مونودِندری (Monodendri) هستند که در آنها خانه های ییلاقی مخروبه بازسازی شده اند تا به عنوان خانه هایی برای تعطیلات و یا هتلهای سنتی استفاده شوند.این خانه ها با مبلمان آنتیک و شومینه های باز، تکمیل شده اند.جذابیت اصلی Zagorohoria، کوهنوردی به سمت پایین و به سمت گردنه ویکوس گورج ( Vikos Gorge ) می باشد. سایر فعالیتهایی که می توانید در اینجا انجام دهید، دوچرخه سواری در کوهستان و پاراگلایدینگ و همچنین رودخانه نوردی با قایق در رودخانه Voidomatis Gorge می باشد. کمی دورتر، شهر باستانی کاسوپ ( Kassope) قرار دارد که برای عاشقان باستان شناسی ، دیدنش لذت بخش است.این شهر، یکی از بهترین نمونه ها یی است که بر اساس شبکه شطرنجی طراحی هیپوداموس (Hippodamian معمار مشهور یونان باستان)ساخته شده اند. در سال 31 پیش از میلاد، کاسوپ متروکه شد و در نهایت ساکنان آن ، در نیکو پولیس ( Nikopolis ) سکنی گزیدند.امروزه بازدیدکنندگان می توانند به موزه نیکوپولیس مراجعه کرده و یافته های باستانی از شهر و قبرستان آن را ببینند.

12-تسالونیکی (Thessaloniki)

تسالونیکی

این شهر مشرف بر دریای اژه و در شمال یونان واقع شده است. نام دیگر آن سالونیکا (Salonica) بوده و پس از آتن بزرگترین شهر یونان می باشد.تسالونیکی در سال 316 پیش از میلاد، بنا شد و به خاطر موقعیت جغرافیاییش که هم به بلغارستان و هم به ترکیه نزدیک است ،همانند چهار راهی برای فرهنگها ومذاهب مختلف بوده است.از جاذبه های گردشگری آن ، بر طبق فهرست ثبت شده یونسکو، کلیسای بیزانسی(Byzantine churches) و همچنین چندین بنای یادبود از رومی ها (ازجمله طاق نصرت گالریوس Triumphal Arch of Galerius و بنای مدور Rotunda ساخته شده در قرن 4 میلادی) ، برج سفید(White Tower) در کناره دریا متعلق به قرن 15 میلادی و موزه عالی وبی نظیر بیزانس(Byzantine Museum) می باشند.

تئاتر دیونیسوس (Theater of Dionysus) محل تولد تئاتر اروپا تئاتر دیونیسوس است چرا که کمدی و تراژدی های زیادی از نویسندگان معروفی همانند ایسخولوس (Aeschylus) ، اوریپیدس (Euripides) و سوفوکل (Sophocles) در قرن پنجم قبل از میلاد در این تئاتر اجرا شده است .

Theater of Dionysus

رستوران ها و غذاهای لذیذ یونانی

اگر در سفر خود مایل به شناخت روح، فرهنگ و طبعیت بی‌همتای آن سرزمین در بهترین شرایط ممکن هستید، باید غذای متعلق به همان کشور را امتحان کنیدتیم تخصصی ایران تور گیت برای شما پیشنهادهای غذایی ویژه ای دارد.

افرادی  هستند که حتی در سفر به دیگر کشورها تمایل دارند غذاهای کشور خود را در آنجا میل کنند؛ که به این صورت تجربه‌ای منحصر به فرد از کاوش و شناخت کامل فرهنگ متقابل را از دست می‌دهند. اگر چنین افرادی به یونان سفر کنند، شدیداً توصیه می‌کنیم با این میل درونی خود برای پیروی از عادات غذایی پیشین مقابله کنند و با جاذبه‌های سنت آشپزی این کشور، از ساده ترین تا پیچیده ترین آنها روبرو شوند. البته مسلما بیش از شش غذای عالی در یونان وجود دارد که هرکسی باید یک بار هم که شده آنها را امتحان کند، در واقع در این کشور با دریایی از طعم‌های لذیذ روبرو خواهید شد؛ اما به طور خلاصه، شش مورد غذایی که در ادامه عنوان می‌کنیم غذاهایی سنتی هستند که ذائقه‌ی اصلی ملت و ادراک مردم یونان از طبع غذایی را به خوبی نشان می‌دهد.

غذاهای گوشتی

جایرو در تمامی شهرهای جهان یافت می‌شود، اما تجربه‌ی خوردن همین غذا در یونان بسیار متفاوت خواهد بود. تفاوت اول این است که در بسیاری از رستوران‌های یونان تکه‌های اصلی گوشت را به سیخ می‌کشند و نه نوع فرآوری شده، چرخ شده و از پیش آماده که در دیگر رستورانها دیده می‌شود. به شکل ستنی این گوشت ترکیبی از گوشت گوسفند و خوک است، اما امروزه ترکیب جایرو با گوشت گوساله و جوجه طرفداران بیشتری دارد. گوشت جایرو با نمک، فلفل، پاپریکا و گاهی یک یا دو ادویه‌ی دیگر طعم‌دار شده سپس تا رسیدن به ظاهری طلایی-قهوی و بافت درونی آبدار روی گریل کباب می‌شود. سبک اصلی خوردن جایرو به صورت ساندویچی است که با هر مخلوط ممکنی پر می‌شود: پیاز، گوجه، تساتسیکی (سسی غلیظ تهیه شده از ماست و خیار با طعم سیر)، و سیب‌زمینی سرخ شده از ترکیبات اصلی این ساندویچ هستند که در اغلب دیگر مکان‌ها غیر از یونان به چشم نمی‌خورند. جایرو، یونان

سوپ آگلمونو

 سوپ آگولِمونو به عنوان یک غذای گوشتی شناخته می‌شود چرا که وعده‌ای مقوی از برنج و جوجه است که همراه با آب گوشت طعم‌دار سرو می‌شود. این غذا که طعم منحصر به فرد آن با عطر لیمو و زرده‌ی هم‌زده‌ی تخم مرغ تکمیل می‌شود ترکیبی دارد که باعث شده یک وعده‌ غذایی مستقل در نظر گرفته شود. معمولاً در طرز تهیه اصلی این غذا فقط نمک و فلفل به عنوان ادویه مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما اگر آگولمونو به درستی تهیه شود از شدت عطر و طعم بی‌نظیر ایجاد شده با ترکیب همین مواد ساده شگفت‌زده خواهید شد. سوپ آگولمونو

استیفادو

 استیفادو خوراکی عمدتا تهیه شده از پیاز است که با مقداری گوشت قرمز یا ماهی همراه می‌شود. معمولا در این غذا پیاز سفید صدفی به همراه ترکیبی غلیظ از آب گوشت و گوجه استفاده می‌شود که با نمک، آبجو، سبزیجات، برگ بو و چوب دارچین طعم دار شده است. سپس برای ترد شدن گوشت یا ماهی در این ترکیب، غذا یا روی اجاق و یا در فر قرار داده شده و معمولا با ریختن روی سیب‌زمینی های کبابی سرو می‌شود. همچنین این غذا روی برنج یا اروزو (ماکارونی‌های ریز شبیه برنج) ریخته می‎شود. استیفادو،یونان

غذاهای سبزیجات

چریاتیکی

چریاتیکی سالاتا که عموماً در سرتاسر جهان با نام سالاد یونانی شناخته شده به عبارتی از زیباترین لذت‌های ساده‌ی زندگی به شمار می‌رود. سالاد یونانی از تکه‌های مکعبی و خنک خیار و گوجه، همراه با پیاز ریز شده، زیتون سیاه یا سبز (شاید هردو) و پنیر فتای عالی تهیه شده که روی آن مقدار زیادی روغن زیتون، نمک و فلفل می‎ریزند. فلفل زرد موزی یا هویج از دیگر سبزیجاتی هستند که به این سالاد راه پیدا کرده اند، اما همان ترکیبات اصلی به تنهایی می‌توانند در ایجاد طعم بی‌نظیر در این سالاد معجزه کنند. سالاد یونانی

 موساکا

 موساکا معمولا با گوشت چرخ شده‌ی گوساله تهیه می‌شود اما در قالب ترکیب سبزیجات و بادمجان به عنوان ترکیب اصلی نیز قابل تهیه است. برای تهیه موساکا ابتدا لایه‌ای از سیب‌زمینی سرخ شده یا کبابی در ظرف چیده و روی آن بادمجان سرخ شده، پیاز، سیر، قارچ، و کدوسبز که در سس گوجه با یکدیگر ترکیب شده می‌ریزند. پس از تکرار لایه‌ها، روی غذا سس بشامل غلیظ و سپس پنیر ریخته می‌شود. این غذا تا زمانی که به بافتی نرم و پف دار برسد پخته می‌شود. موساکا، یونان موساکا

اسپاناکوپیتا

 اسپاناکوپیتا یا همان اشترودل اسفناج جزو آن دسته از غذاها با ترکیبات رایج است که متأسفانه مشابه آن را در دیگر نقاط دنیا پیدا نخواهید کرد. حاصل ِمخلوط تکه‌های کوچک پنیر فتا با اسفناج ریز شده و تف داده، پیاز، رازیانه و نعنا، طعمی خاص و جدید خواهد بود. سپس درون خمیر ورقه‌ای فیلو یا همان یوفکا با این مواد پر شده و در نهایت پیش از اینکه اشترودل پخته شود روی آن زرده ‌ی تخم مرغ مالیده می‌شود. Spanakopita اسپاناکوپیتا با وجود انواع مختلفی از غذاها و دسرها با طعم مطبوع و دلپذیر در یونان، این مجموعه‌ی کوچک به صورت نمادین نشان‌دهنده‌ی مواد غذایی اصلی یونان است. اکثر این غذاها در هر رستورانی از این کشور یافت شده، و علاوه بر این جایرو و اسپاناکوپیتا نیز در تمامی اغذیه‌فروشی‌های کوچک، نانوایی‌ها و کیوسک‌ها عرضه می‌شوند

imageframe-image
[/content_box_detail]
column md="8". [/content_box_detail] [/column]
imageframe-image
imageframe-image

مراکز خرید آتن پایتخت یونان

 

۱-شما میتوانید با اتوبوس به تمام این نقاط بیایید

۲-در کل خیابان های شهر کافه شاپ وجود دارد شما میتوانید یک جا وایسید و کافه ای بنوشید.

_____________________________________________________

۱-خیابان ارمو (Ermou)

خیابان ارموخیابان ارمو

خیابان ارموخیابان ارمو

یکی از معروف ترین خیابان های آتن برای خرید خیابان ارمو هست.معمولا در این خیابان بیشتر شیرینی و لباس به فروش میرود!.

لباس های با مارک h&m,even,zara,big mark

۲-سنترال مارکت Central Market

سنترال مارکتسنترال مارکت

سنترال مارکتسنترال مارکت

یک مکان خوب برای دیدن و خریدن میوه،سبزی و ماهی تازه!مکانی عالی در قلب یونان.هیچ خریدی بدون اینجا کامل نمیشود!اگر به اینجا رفتید تمام گزینه هارو حتما چک کنید.

۳-خیابان مرکز خرید پاندراسو Pandrossou Street Market

مرکز خرید پاندراسومرکز خرید پاندراسو

مرکز خرید پاندراسومرکز خرید پاندراسو

یک مکانی زیبا و جذاب برای خرید لباس و طرح های زیبا*نقاشی*موقعی که در روز یک شنبه *روز تعطیلی* مغاز ها بسته هستند دست فروش ها دست به کار میشوند.

۴-پلاکا Plaka

مکان تاریخی پلاکامکان تاریخی پلاکا – مرکز خرید آتن

مکان تاریخی پلاکامکان تاریخی پلاکا

یکی از شلوغ ترین خیابان ها خیابان پلاکا است.توریست های زیادی به این مکان می آیند.در این خیابان شلوار های بگ و تی شرت زیاد به فروش میرود.کفش های زیادی اینجاست*برای فروش*چرم های زیبا.حتما به این مکان بیایید.

۵-تکنوپولیس Technopolis

مرکز آرت گالری،ساخت های ساختمان قدیمی،تئاتر و برگزاری مجلس های بزرگان کشور.

این مکان در آن نقاشی های زیبا و ماکت های زیبا موجود است.بهترین مکان برای کسی که عاشق تاریخ است و یا دوستی دارد که عاشق تاریخ است و میتواند برای آن هدایای زیبایی بگیرد.

 
 
L’Open Café
17, Rue des Archives - 75004 Paris Tel. : +33 (0) 1 42 72 26 18
 
Bliss Kfé
30, Rue du Roi de Sicile - 75004 Paris Tel. : +33 (0) 1 42 78 49 36
 
L’Oiseau bariolé
16, Rue Sainte Croix Bretonnerie - 75004 Paris Tel. : +33 (0) 6 10 38 46 51
 
Le Cox
15, Rue des Archives - 75004 Paris Tel. : +33 (0) 1 42 72 26 18

Famous Clubs in Paris

 
Six-Seven
65-67, Rue Pierre Charron - 75008 Paris Tel. : +33 (0) 1 58 56 20 50
 
VIP room
76, Avenue des Champs-Elysées - 75008 Paris Tel. : +33 (0) 1 56 69 16 66
 
Le Baron
6, Avenue Marceau - 75008 Paris Tel. : +33 (0) 1 47 20 04 01
 
Le Latina Café
114, Avenue des Champs Elysées- 75008 Paris Tel. : +33 (0) 1 42 89 98 89