ایران تور گیتایران تور گیت

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

ایران تور گیتایران تور گیت
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

جزیره رودس

      رودس  

جزیره رودس یکی از جزایر بزرگ در جنوب یونان و در دریای اژه و شمال شرقی جزیره کرت است که از نظر جمعیت نیز جزو پرجمعیت ترین جزایر منطقه است. این جزیره با آثاز باستانی بسیار تبدیل به یک قطب گردشگری اروپا شده که یکی از مهمترین جاذبه های آن باقی مانده مجسمه غول آسای خدای خورشید است.

مردمان جزیره رودس دارای فرهنگ غنی هستند و این جزیره سرسبز مانند یک جزیره مستقل از یونان عمل می کند. پایتخت آن شهر رودس است با بناهای عظیم قرون وسطایی و کوچه های پیچ در پیچ زیبا که تبدیل به یک مرکز اطلاعات گردشگری ( EOT ) نیز شده است. و روزنامه های انگلیسی زبان را نیز در اختیارتان می گذارد.  
  جزیره رودس یا انواع جاذبه های گردشگری هرساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد. از جاذبه های گردشگری که در این منطقه وجود دارد :  
 • 1- سواحل زیبا با آفتاب درخشان که تقریبا 300 روز از کل سال درخشان  آفتابی است و تابستانها پر از گردشگران است.
   

رودس2

 • 2- انواع تفریحات آبی مختلف
      maxresdefault2      
 • 3- مجسمه غول آسای خدای خورشید : این مجسمه کلوسوس نام دارد و متعلق به دوران باستان بوده که در اثر زمین لرزه فرو ریخته و اکنون قطعاتش روی زمین قرار دارد و گردشگران زیادی زا آن دیدن می کنند. اندازه این مجسمه به اندازه مجسمه بزرگ آزادی آمریکاست و جنسش از سنگ بوده و رویش با برنز پوشش داده شده است. در بازسازی این مجسمه نمای زیبایی از آن در رورودی بندرگاه شهر رودس بدست آمده است.
      gallery-1452202029-colossus-of-rhodes-project        
 • 4- موزه باستان شناسی رودس
 
 • 5- پارک آبی رودس
 
 • 6- مارماریس : شهر زیبا و ساحلی که در دامنه کوه قرار گرفته و بسیار زیباست.
  pictorial harbors of small greek islands - Skiathos      
 

یونان

در رودس رستورانهای زیادی وجود دارند اما ما در اینجا تنها به تعدادی که معروفترند اشاره می کنیم :  
 • 1- رستوران هرمس گریل هاوس  Hermes Gril : این رستوران  با فضایی آرامش بخش و دنج است که بخاطر غذاهای گریل شده و کبابی اش معروف است. در محله ای شلوغ قرار گرفته و معروفیت زیادی بخاطر غذاهایش دارد. و البته قیمت مناسبی هم دارد.
  Gyros  
 • 2- کافه رستوران اسکای لاین  Sky Line Cafe Bar :
اینجا یک کافه دنج و آرام است که یک فضای سبز دارد و به دنج و آرام بودنش کمک بیشتری می کند. این رستوران دارای چشم انداز بسیار زیبایی از شهر رودس نیز هشت که با دکوراسیون ساده اما خیره کننده اش همراه هم آن را به یک جای خاطره انگیز برای صرف غذا تبدیل کرده است. غذاهای این رستوران تنوع زیادی دارند و بسیار لذیذ هستند.  
فیلو
  غذاهای یونانی با انواع مواد تازه از قبیل سبزیجات تازه و روغن زیتون و پینر ( پنیر فتا ) و گوشت های سالم دریایی و یا ... طبخ می شوند. مردم یونان به صرف غذا با دست عادت دارند و حس بهتری از غذا خوردن را با دست تجربه می کنند. از غذاهای معروف این کشور می توان به اینها اشاره کرد :
 • 1- موساکا : که شاید بتوان گفت از مشهورترین و پر طرفدار ترین غذاهای این کشور است که بسروت لایه لایه از گوشت و بادنجان بهمراه پیاز و پونه کوهی و ... درست می شود.
موساکا0    
 • 2- kleftiko : این غذا از گوشت بره درست شده که ابتدا آن را در مخلوطی از سیر و آبلیموی تازه خوابانده و بعد از مزه دار شدنش روی حرارت کم طبخ می شود.
 
 • 3- pestitsio : این غذا نیز مانند موساکا لایه لایه درست می شود و مواد بکار رفته در آن شامل گوشت ، پاستا و سس گوجه فرنگی است.
   
USAIran