Paste your Google Webmaster Tools verification code here
ایران تور گیتایران تور گیت
فراموشی رمز عبور ؟

تور تفریحی مراکش ۷ شب و ۸ روز

مراکش

مراکش یا مغرب کشوری است در شمال غربی آفریقا، این کشور ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس دارد که از شمال به جبل الطارق و دریای مدیترانه می رسد. کشور «مغرب» از سوی خاور با کشور الجزایر، از غرب با اقیانوس اطلس، از جنوب با کشور موریتانی و از شمال با دریای مدیترانه همسایه است.


آب و هوا

به طور کلی مراکش دارای آب‌وهوایی معتدل و بارانی است. این کشور در مناطق شمالی تحت تاثیر آب‌وهوای مدیترانه‌ای و در مناطق غربی و شمال غرب متاثر از آب‌وهوای اقیانوس اطلس است. در مناطق داخلی، مراکش دارای آب‌وهوای قاره‌ای بوده و در رشته کوه‌های اطلس بارش برف و باران بیشتر می‌شود. مناطق جنوبی دارای آب‌وهوای گرم و بیابانی است.

کازابلانکا

کازابلانکا بزرگ‌ترین شهر مراکش است، اما پایتخت این کشور، شهر رباط است. بر اساس Nations Online این شهر بندری جمعیتی بالغ بر ۴/۳ میلیون نفر دارد. کازابلانکا مرکز اصلی صنعتی، اقتصادی و تجاری مراکش است. بندر کازابلانکا بزرگ‌ترین بندر آفریقای شمالی و نیز در میان بزرگ‌ترین بندرهای مصنوعی ساخت دست بشر قرار دارد. طبق اطلاعات منتشر شده از Euromonitor International نیروی کار در کازابلانکا در مقایسه با دیگر نقاط کشور، تعلیمات بهتری دیده‌اند. ۱۲ درصد از جمعیت بالای ۱۵ سالِ کازابلانکا وضعیت تحصیلی بهتری نسبت به میزان ۸/۱ درصدی که در شهرهای دیگر کشور هستند، دارند. فقر در پیرامون و زاغه‌های شهر موج می‌زند. حدودا ۷۰۰ هزار نفر در زاغه‌های شهر کازابلانکا زندگی می‌کنند که از آب سالم و امکانات ابتدایی محروم هستند. در این مناطق فقیرنشین، مشکلاتی مثل قاچاق مواد مخدر، فحشا و برخی گروه‌های تندرو، آرامش را از مردم کازابلانکا سلب کرده‌اند.

photo_2016-12-28_12-40-02