ایران تور گیتایران تور گیت

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

ایران تور گیتایران تور گیت
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

%d9%be%db%8c%da%a9%d8%a7%d8%a7%d8%a7%d9%be

کسانی که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند که سفارت خانه و یا کنسولگری ای را در داخل کشور ما ندارند ( همانند آمریکا ، کانادا ) و درگیر امور مربوط به آن هستند ، به احتمال بسیار زیاد با مفهوم پیکاپ پاسپورت یا همان پیکاپ ویزا آشنا شده اند و یا حداقل به گوششان خورده است.

متقاضیان خروج از کشور به یکی از کشورهای ذکر شده پس از اقدام برای گرفتن وقت سفارت کشور مقصد که روند آن برای هر کدام می تواند متفاوت باشد ، برای فرستادن پاسپورت خود و برای انجام مصاحبه و برای بازپس گیری پاسپورت نیاز به سفر به کشور محل استقرار سفارت را دارند. سفرهایی که یقینا هزینه های بسیاری اعم از هزینه های گزاف پرواز ، هتل و رفت و آمد درون شهری را دارد و وقت بسیاری را هم از مسافر می گیرد. اما مسافر می تواند برای صرفه جویی قابل توجه در وقت و هزینه ها ، فرد یا شرکتی را به عنوان نماینده و وکیل خود انتخاب کرده تا نماینده از طرف او کارهای وارد کردن پاسپورت به سفارت مورد نظر و بازگرداندن پاسپورت از سفارت به کشور را برای وی انجام دهد.
به انجام این مراحل فرستادن و بازپس گیری پاسپورت و همچنین انجام کارهایی از قبیل تکمیل فرم های مربوط به کارهای سفارت و… ، پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا می گویند.

%d8%a9%d9%8a%d8%a9%d9%8a%d8%a9%d9%8a

پروسه ی ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به شخص پیکاپ گفته می شود.

از آنجایی که جهت درج ویزا نیازی به حضور شخص نیست، پاسپورت ها می توانند از طریق نماینده به سفارت تحویل داده شوند.
از مزایای پیکاپ هزینه پایین آن نسبت به هزینه ی اقامت در کشور مقصد می باشد.
پس از اینکه فرد نسبت به درخواست ویزا اقدام مینماید دو حالت ممکن است پیش بیاید: موافقت با درخواست ویزا یا عدم موافقت نسبت به این درخواست.

آنچه که مسلم است در حالت دوم فرد باید با توجه به علت مردود شدن درخواست، درصدد رفع آن برآید و سپس مجدداً اقدام کند. در حالت اول، پس از اینکه درخواست ویزای فرد از سوی سفارت مورد قبول قرار می گیرد، باید پاسپورت به سفارت ارسال شود تا ویزا ضمیمه ی پاسپورت شود و بتواند به کشور مورد نظر مسافرت کند.
به این مرحله ی اخیر، یعنی ضمیمه شدن ویزا به پاسپورت اصطاحاً پیکاپ ( Pick Up) گفته می شود.

%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7-%d8%aa%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%d9%be%db%8c%da%a9%d8%a7%d9%be-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-66

بدیهی است که مسافر با هر قصد سفری، برای انجام مرحله مصاحبه باید شخصا اقدام نماید.

قطعا هر فردی از میزان اهمیت پاسپورت که از اصلی ترین مدارک شناسایی است و سو استفاده هایی که می شود از آن داشت ، آگاه است. از این رو اهمیت بسیار بالایی دارد که متقاضی نماینده ای معتبر و دارای مجوز رسمی را برای این کار انتخاب نماید. همان طور که گفته شد با توجه به اینکه پاسپورت از مدارک اصلی شناسایی اشخاص محسوب می شود و حفظ و حراست آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تحویل آن به غیر ، مستلزم اعتماد کامل به کارگزار است.

ما در مجموعه ایران تور گیت با سالها تجربه در چنین اموری، همواره سعی بر آن داشته تا رضایت همسفران خود را جلب نموده و به اعتبار خود مبنی بر امانت داری و اعتماد شما افتخار میکنیم.

 

USAIran