استان گیلان میزبان بقاع متبرکه بسیاری است که یکی از آن‌ها بقعه آقاسید شریف در ۱۰ کیلومتری جنوب غرب شهر رشت است. روستایی به نام کتیگر از توابع رشت محل واقع شدن این امام‌زاده متبرک می‌باشد.

بقعه آقاسیدشریف، محلی برای پریایی مراسم‌های مذهبی

حرم مطهر آقاسیدشریف مهم‌ترین مرکز روستا به شمار می‌رود. مردم روستا و اهالی منطقه برای این بقعه ارادت خاصی قائل هستند و مراسم‌های مختلف خود را در آن برگزار کرده و اعیاد و عزاداری‌های خود را در آنجا برپا می‌کنند. علاوه بر آقاسید شریف، بقعه دیگری که متعلق به امام‌زاده سیدولی علیه‌السلام نیز در این حرم قرار دارد.  در سال ۱۳۸۵ حرم آقاسیدشریف بازسازی شده و به مکانی بسیار زیبا تبدیل گردیده است که می‌توان علاوه بر زیارت، از زیبایی‌های بنای آن نیز لذت برد.

در این روستا مسجد بزرگی نیز قرار دارد که به بقعه آقاسیدشریف متصل است. اطراف بقعه نیز آرامستان روستا قرار گرفته است. اگر برای زیارت به این روستای زیبا سری زدید، پیشنهاد می‌کنیم از مردم روستا که مشغول به پرورش ماهی هستند نیز خرید نموده و در این طبیعت زیبا از خوردن آن لذت ببرید.

اگر قصد گیلان‌گردی دارید می‌توانید برای یافتن بهترین اقامتگاه‌ها و دریافت اطلاعات بیشتر با آژانس گردشگری هفت سپهر به عنوان مجری رزرواسیون هتل، ویلا و اقامتگاه‌های گیلان از طریق شماره تماس ۰۲۱۸۸۶۸۵۸۵۲ در ارتباط باشید.