جواهردشت

دشتی وسیع مثل مخمل سبز در ارتفاعات سماموس رودسر با نام جواهردشت قرار دارد. ییلاق زیبای جواهردشت با کلبه‌های زیبا منظره‌ای رویایی را به‌ وجود آورده است. قدم زدن در ییلاق زیبای جواهر دشت مانند پرواز روی ابرهاست. چشمه‌های منطقه آب آشامیدنی ساکنین را تأمین می‌کنند. مرتع سرسبز با صدای زنگوله گله‌، پیاده‌روی در کوچه‌‌پس‌کوچه‌های مه‌آلود روستا و تماشای طبیعت بکر جواهردشت تجربه‌ای ناب از بازدید این منطقه خواهد بود.

 

آبشار سجیران

روستای سجیران از نواحی بکر شهر رودسر است. دشتی پرگل، غاری باستانی و آبشاری زیبا همگی تشکیل‌دهنده جلوه‌ای خاص از زیبایی‌های طبیعت‌اند. آبشار سجیران از به هم پیوستن چندین چشمه به وجود آمده است. صدای فرو ریختن آب از بالای صخره بسیار دلنشین و گوش‌نواز است. چشمه آب معدنی سجیران نیز یکی دیگر از مکان‌های گردشگری این محل است. آب این چشمه آبی گواراست و برای درمان سنگ کلیه مفید است.

 

غار سجیران

این غار در جنوب روستای سجیران از توابع بخش رحیم آباد شهرستان رودسره که بهترین مسیر دسترسی به آن، راه رحیم آباد به گرمابدشت و جاده معروف سفیدآبه. این غار در اوایل سال 1382 خورشیدی توسط کارشناسان گیلان شناسایی شد و در همان سال به ثبت ملی هم رسید. بررسی های صورت گرفته سبب کشف تعدادی قطعات سفال مربوط به عصر آهن و استخوان شد که وجود لایه های مختلف ارزشمند فرهنگی و باستانی با توجه به یافته های مذکور، محتمل به نظر می رسد.

 

قلعه گردن

قلعه گردن بنایی کهن و ارزشمند از دوران سلجوقیان است. قلعه گردن یکی از جاذبه‌های تاریخی رودسر است، که بعد از مرمت مورد بازدید بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. باستان‌شناسان در هنگام کاوش به یک گور دسته جمعی نیز دست یافته‌اند که نشان‌دهنده تاریخی بودن این قلعه است. قلعه در محیطی سرسبز بنا شده و از جنس سنگ و ساروج است، با توجه به مصالح سازنده آن به‌عنوان یکی از اولین ساختمان‌های گیلان شناخته می‌شود.

 

رامدشت، ساحلی توریستی

یکی از جاذبه‌های دیدنی شهرهای شمالی کشور ساحل دریای خزر است. بعضی از ساحل‌ها به دلیل نزدیکی به جنگل و کوهستان منظره‌ای زیبا و منحصربه‌فرد دارند. ساحل رامدشت در شهر رودسر نیز از ساحل‌های زیبا و بکر استان گیلان است؛ ساحل ماسه‌ای زیبا و یکدست رامدشت محلی مناسب برای تفریح و سرگرمی است. یکی از سرگرمی‌های گردشگران در این ساحل فوتبال ساحلی است که شور و هیجان خاصی دارد.

 

سرولات، مجموعه‌ای از کوه، جنگل، رودخانه و دریا

روستای زیبای سرولات از مکان‌های دیدنی است که در شهر رودسر قرار دارد. این روستا با چشم‌انداز دره و جنگل منظره‌ای تماشایی در برابر چشمان شما خلق می‌کند. طبیعت سبز و زیبای اطراف رودخانه خروشان آچی‌رود تماشایی و کم‌نظیر است. چشم‌اندازهای طبیعی روستا مانند تابلویی زیبا از طبیعت تحسین‌بر‌انگیزند. چشیدن طعم غذاهای محلی گیلان در ییلاقی خوش آب‌و‌هوا بسیار به‌یادماندنی است.

 

منطقه اشکورات

این منطقه، به علت دارا بودن چشمه سارها، دریاچه ‌های طبیعی، چشمه‌ های آب معدنی، رودخانه ‌های زلال و غارهای فراوان و پاکی هوا توجه گردشگران گیلان را به خود جلب کند.
مناطقی از کوهستان‌ های اشکورات بر اثر کاوش‌های انجام گرفته به آثار و شواهد گوناگونی مخصوصا قبور مربوط به دوران نبوع تا دوران ساسانی و بعضا نیز از دوران اسلامی نیز بدست آمده و این خود نشان از قدمت منطقه دارد. منطقه اشکور علاوه بر داشتن آب و هوای ییلاقی، منایع زیر زمینی، باغات فندق و گردو، زمین های مزروعی گندم و جو٬ عدس و لوبیا، سیب زمینی، سیر و پیاز و گیاهان دارویی از قبیل گل گاوزبان، بنفشه، کنگر، گل پر، گزنه، گون، همیشه بهار، قارچ های خوراکی، بابا آدم (کو لا کولا) و … را می توان نام برد.

پارك جنگلی سفید آب رودسر

پارك جنگلی سفید آب رودسر این طرح با اهداف توسعه صنعت توریسم در استان و استفاده های تفرجی و تفریحی و حفاظت و حمایت از جنگل تهیه و طراحی گردیده است به طوریکه منطقه جنگلی سفید آب و چشمه هاي متعدد آن در داخل محدوده و ضرورت حفاظت جنگلهاي در حال تخریب محدوده از الویت بالایی جهت تبدیل به پارك جنگلی برخوردار بوده است.

آبشار میلاش

آبشار سحر انگیز میلاش شاخص ترین، بزرگترین و زیباترین آبشار منطقه رحیم آباد است که در یک کیلومتری غرب روستای میلاش و در مسیر رودخانه میلاش قرارداشته و از کوه بندبن سرچشمه می گیرد ودرارتفاع 800 متری از سطح دریا و در700 متری غرب رودخانه پلورود قراردارد. روستای میلاش در 30 کیلومتری بخش رحیم آباد و 45 کیلومتری جنوب غربی شهرستان رودسر واقع شده واز روستاهای دهستان اشکور سفلی است. این آبشار به ارتفاع 25 متر، عرض هشت متر و مساحت 150 متر است، آب از شیب 85 درجه به پایین بافـشار سرازیر می شود. در تابستان هفت پره آبی دارد و عمق استخر آن تا70 سانتی متر متغیر است. چون آب آن بصورت پلکانی سقوط می کند استخری عمیق پای آن ایجاد نشده است. درجه حرارت آب بین 15 تا 20 درجه سانتیگراد متغیر است و مساحت حوضچه آن 30 متراست، صخره سنگی ایجاد شده در محدوده آبشار 32 متر است. برای دسترسی به این آبشار از شهرستان رودسر به سمت رحیم آباد رودسر حرکت کنید. بعد از عبور از روستای زیار به دیو رود خواهید رسید. بعد از حدود نیم ساعت کوهپیمایی و عبور از باغهای فندق به آبشار میلاش می رسید.