تپه باستانی کلورز یا جلالیه

تپه باستانی کلورز یکی از قدیمی ترین و بکر ترین تپه های تاریخی استان گیلان محسوب میشود که دارای 8600 متر مربع وسعت است و بر اساس یافته های از این منطقه این تپه مربوط به عصر آهن و دوره اشکانیان و ساسانیان است.

اهمیت این سازه زمانی مشخص شد که در این تپه آثاری از معماری کشف کردند به گفته کارشناسان در گیلان بنایی با این قدمت دارای معماری کشف نشده است. و با آثار و تحقیقات به دست آمده مشخص شد این معماری مربوط به عامه مردم نبوده و به عنوان ارگ و قلعه مورد استفاده قرار میگرفته است.در این تپه سازه ای با راهرو و سالن پذیرایی و اتاق نشیمن و تنور و همچنین ظروفی قدیمی برای اذوغه کشف شده است آثار سوختگی در این مکان نشان از ان دارد که به دلیل اتش سوزی سقف این مکان روی آن آوار شده است. همچنین ممکن است این کشف جدید فقط مربوط به طبقات بالایی باشد و ما فقط سقف این بنا را مشاهده میکنیم.

این تپه در روستا کلورز در مسیر رستم آباد به سمت سلانسر واقع شده است.

بعد از ورود به این خیابان بعد از طی 1 کیلومتر این تپه در سمت راست شما خواهد بود.

 

 منطقه سی دشت

سی دشت یکی از مناطق خوش آب و هوای رودبار استان گیلان است که در 30 کیلومتری شهر رستم آباد قرار دارد. این روستا در مسیر کوه درفک واقع شده از این رو چشم انداز فوق العاده ای را در اینجا نظاره گر خواهید بود. در فصل بهار دشت های این ییلاق پوشیده از گلهای رنگارنگ می شوند و ابرها از بالای سرتان حرکت می کنند. در فصل پاییز هم درختان لباس های رنگارنگی به تن کرده و منظره ای فوق العاده را به نمایش می گذارند. اگر به طبیعت زمستانی علاقمند هستید پیشنهاد می شود که در هنگام سفر به سی دشت حتما تجهیزات و لباس مناسب به همراه داشته باشید. یکی از نکته هایی که این مکان را قابل توجه کرده است توت فرنگی های ارگانیک و خوشمزه آن است چرا که محصول اصلی این روستا به شمار می رود. به همین دلیل هرساله در خرداد ماه جشنواره برداشت توت فرنگی در این منطقه پا برجاست و گردشگران زیادی را از گوشه و کنار به سمت خود جذب می کند. به غیر از توت فرنگی محصولات دیگری نیز در این روستا به علت آب و هوای مناسبش پرورش می یابد که از بین آنها می توان به فندق، گردو و آلوچه اشاره نمود. 

 

جنگل نقره بر

در نقله بر روی کوهپایه‌های سرسبز و خوش آب و هوای شهر رستم آباد گیلان جنگلی فوق العاده تماشایی قراردارد. یک جنگل زیبا،پوشیده از سبزی و آرامش که در آن می‌توانید ساعت‌ها از جنگل‌پیمایی و تماشای مناظر اطراف لذت ببرید.
جنگل نقله بر نزدیکی روستای رستم آباد شهرستان رودبار قرار گرفته است.برای رسیدن به این جنگل زیبا، بایستی در مسیر تقریبا شیب‌داری پیاده‌روی کنید تا به این بهشت گمشده قدم بگذارید. این جنگل دارای گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری است. تعداد زیادی از درختان آزاد، انجیلی، ممرز، بوته‌هایی شامل ازملک، پاپیتال، سرفیلی و… در اینجا به چشم می‌خورد. پرندگان این جنگل نیز شامل توکای سیاه، قمری خانگی، چرخ ریسک بزرگ، کمرکولی جنگلی و…هستند..

با قدم زدن در این منطقه‌ی سرسبز، شانس دیدن پستاندارانی چون اشگول، شغال، گراز و…را نیز خواهید داشت.

چشم‌انداز زیبای رودخانه بزرگ سفید رود در پایین دره و قله درفک از جنگل نقله بر تماشایی است.