سفر به استان گیلان و حضور در گستره سبز این استان، بی‌تردید یکی از لذت‌بخش‌ترین سفرها می‌باشد و می‌توان گوشه گوشه این استان را، یکی از بهترین مقاصد برای طبیعت‌گردی و لذت بردن از آن دانست. اما در این استان، شهری به نام لاهیجان وجود دارد که لقب عروس گیلان را به خود اختصاص داده است که با بهره‌مندی از جاذبه‌های بی‌نظیر گردشگری، همه‌روزه مسافران بسیاری را به‌سوی خود فرا می‌خواند.

 

 

لاهیجان در منطقه‌ای کوهپایه‌ای قرار دارد و تپه‌های این شهر مملو از زمین‌های زیر کشت چای بوده و لباس سبز و زیبایی را بر تن این شهر پوشانده است و تمام این شهر با بوته‌های چای پوشیده شده است. شیطان کوه در شهر لاهیجان کوهی سرسبز است و این کوه که درگذشته با نام شاه‌نشین خوانده می‌شد یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر لاهیجان به‌شمار می آید. تمام کسانی که به این شهر سفر می‌کنند، بی‌تردید به این منطقه رفته و از زیبایی‌های آن لذت می‌برند.

 

 

 

 

این منطقه که درگذشته، به‌عنوان محلی برای جمع‌آوری آب به‌منظور آبیاری مزارع مورداستفاده قرار می‌گرفت، امروزه یکی از محوطه‌های دیدنی و تفریحی لاهیجان میباشد.
آبشار شیطان کوه که از دیدنی‌ترین جاذبه لاهیجان است بر روی کوه زیبای شیطان کوه، قرار دارد. در کنار این آبشار زیبا برای دسترسی بازدیدکنندگان به قله کوه، راه پلکانی فراهم‌شده که گردشگران می‌توانند با پشت سر گذاشتن ۷۵۰ پله هم‌قدم با آبشار شده و به بالای کوه برسند.

 

 

 

 

 

۷sepehr.co    :با گروه هفت سپهر به جای جایِ ایران عزیزمان سفر کنیم. راه‌های ارتباطی ما در شبکه‌های اجتماعی